Site Hakkında

www.ismailgaspirali.org Emel Kırım Vakfı tarafından İsmail Bey Gaspıralı’nın 150. doğum yılı münasebetiyle 2001 yılında açılmıştır. Onlarca bilimsel makale site aracılığıyla paylaşılmıştır.

Gaspıralı’nın doğumunun 160. yılı dolayısıyla 2011 ve 170. yılı dolayısıyla da 2021 yıllarında site yenilenmiştir.

İrtibat : kirim @emelvakfi.org

~

İSMAİL GASPIRALI HAKKINDA TÜRKÇE VE DİĞER DİLLERDEKİ ESERLER VE MAKALELERLE İLGİLİ BİBLİYOGRAFYA HAZIRLANMASI İÇİN KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ.

“Site Hakkında” için 3 yanıt

 1. Değerli İlgili,

  İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümünde Doktora yapmaktayım. İsmail Gaspıralı ve özellikle de Şefika Gaspıralı hakkında kaynaklara gereksinim duyuyorum. Özellikle Alem-i Nisvan (Kadınlar Dünyası) isimli gazetenin günümüz Türkçesi ile yazılmış sayıları varsa (veya çevirileri) bunları edinmek isterim. Aslında muhaceret yayınları ve türk dünyası yayınları da işimi görebilir.

  İlginize şimdiden çok teşekkür ederim.

  Saygılarımla,

  Tülay ATAY-AVŞAR
  Öğretim Görevlisi

 2. Şefika Qaspralı- İsmayıl bəyin Azərbaycanla ilgili övladıdır: o,azərbaycanlıya ərə gedib.Azərbaycan onu öz gəlini hesab edir.
  Şefika xanımın Gəncədə çoxlu qohumları var. Gəncə şəhərinə qonaq gedin,çoxlu material toplaya bilərsiniz. Mehmanxana problemi olmayacaq.Gəncədə Şəfiqə xanıma böyük hörmət bu gün də var.

  Nazim müəllim.
  Bakı,11.11.2012.

 3. Merhabalar
  Benim İsmail Gaspıralı’nın Rehber-i Muallim isimli eserine ihtiyacım var. Bu eseri nerede bulabilirim ya da sizin bana bir şekilde iletebilmeniz mümkün müdür?
  İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.